Владата го објави францускиот предлог на македонски јазик


Талат Џафери за ДВ вели дека седницата се уште не е закажана. Опозицијата стравува дека францускиот предлог ќе биде ставен на дневен ред во „5 до 12“ ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка која е контраверзна и недостоинствена за Република Македонија овие денови влегува во собраниска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со видео-обраќање ги повика пратениците на СДСМ да го одбијат францускиот предлог, а тој ќе поддржи опстојување на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски ги повика пратениците на СДСМ да не ја прифаќаат предлог-преговарачката рамка во Собранието. Тој на социјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеници од СДСМ, ве повикувам да не подлегнувате на притисоците на власта и да постапите исклучиво според сопствената совест. Бидете достоинствени, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика пратениците на СДСМ да не подлегнат на притисоците и да гласаат според сопствена совест. „Информацијата за ...
| | веќе видена | слични

Сакам на почетокот јасно да подвлечам дека независно што ќе се расправа во Собранието, за нејзиното прифаќање пресудно беше влијанието на Владата на СДСМ и ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Парламентот во понеделник треба да одлучи кога ќе се одржи седницата за разгледување на таканаречениот француски предлог за почеток на преговорите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го објави францускиот предлог на македонски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: