Мицкоски до пратениците на СДСМ- Одбијте го предлогот и послушајте го народот


Сакам на почетокот јасно да подвлечам дека независно што ќе се расправа во Собранието, за нејзиното прифаќање пресудно беше влијанието на Владата на СДСМ и ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Како државотворна партија реализираме уште една стратешка цел – преговори и членство во ЕУ, истакнува владејачкиот СДСМ во денешното соопштение кое го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Започнува ново поглавје од македонската историја. Република Северна Македонија ги започнува преговорите за членство во Европската унија. По 17 години, конечно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Брисел имаше фотосесија, за вистински старт треба промена на Уставот и обезличување кое го прифати Ковачевски, а ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи. Нема почеток ...
| | веќе видена | слични

Предавникот Ковачевски ги продолжи националните предавствата на неговиот ментор Зоран Заев. Откако челниците на СДСМ го продадоа името, сега го продаваат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тврдењата на Владата дека е заштитен македонскиот јазик и дека е обезбеден реципроцитет во процесот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во разговор за ...
| | веќе видена | слични

Денес присуствувам на изложба пред Владата наречена Искреност.Најдесно од мене се гледа колку искрено експремиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев ни го ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Владата со перформанс во врска со билатералниот протокол со Бугарија.„Денес присуствувам на изложба пред ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ постави плакати со изјави од премиерот Димитар Ковачевски и на неговиот претходник Зоран Заев, со кои тврди дека тие лажеле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

ДУИ на 15 октомври ќе го избере новото централно претседателство. Тогаш високите партиски тела на ДУИ владините функцинери кои доаѓаат од оваа партија ќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до пратениците на СДСМ- Одбијте го предлогот и послушајте го народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: