Мицкоски до пратениците на СДСМ: Одбијте го предлогот и послушајте го народот


Пратеници од СДСМ, ве повикувам да не подлегнувате на притисоците на власта и да постапите исклучиво според сопствената совест. Бидете достоинствени, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Брисел имаше фотосесија, за вистински старт треба промена на Уставот и обезличување кое го прифати Ковачевски, а ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи, соопштија ...
| | веќе видена | слични

ПОЧНА СКРИНИНГОТ Македонскиот премиер, Димитар Ковачевски во својот говор рече дека за овој ден многу генерации и лидери во минатото сонувале. „Се надевам дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ги коментираше денешните настани во Брисел и испрати порака до премиерот Димитар Ковачевски, министерот ...
| | веќе видена | слични

Предавникот Ковачевски ги продолжи националните предавствата на неговиот ментор Зоран Заев. Откако челниците на СДСМ го продадоа името, сега го продаваат и ...
| | веќе видена | слични

Честитки за македонските граѓани и благодарност за сите кои досега се вложиле за успешната евроинтеграција упати шефот на државата по повод почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Доколку ова денеска е историски ден, откако ќе се вратат од Брисел премиерот Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ, нека одат на плоштад и нека го повикаат ...
| | веќе видена | слични

Им честитам на сите македонски граѓани за официјалниот почеток на преговорите за полноправно членство во ЕУ. И покрај предизвиците со кои се соочувавме низ ...
| | веќе видена | слични

Тврдењата на Владата дека е заштитен македонскиот јазик и дека е обезбеден реципроцитет во процесот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во разговор за ...
| | веќе видена | слични

Настанот во Брисел, за ВМРО-ДПМНЕ е влез на Македонија во лавиринт каде историјата и минатато ќе бидат многу поважни од сегашноста. Од партијата, велат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 129 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до пратениците на СДСМ: Одбијте го предлогот и послушајте го народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: