Одите на одмор во Црна Гора? Треба да знаете дека цените секој ден растат


Од април 2022 година, Црна Гора влезе во зоната на галопирачка инфлација , која не била повисока во последните 15 години. Инфлацијата е на прагот од речиси 12 ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц, соопшти дека презема мерки за да ги направи последиците од инфлацијата поподносливи за граѓаните со еднократни плаќања. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Не престануваат игрите на владејачката партија и нивните лаги. Овој пат земјоделците од охридскиот регион се изиграни со откупот на цреши и оставени се на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на железото и челикот се лизгаат надолу на светските берзи повеќе од две недели, а на истиот тренд неодамна се приклучија и бакарот и дрвото. Падот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одите на одмор во Црна Гора? Треба да знаете дека цените секој ден растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: