Германците се загрижени за својот стандард

Најважниот гасовод што испорачува руски гас во Германија, Северен тек 1, од утре ќе биде затворен поради ремонт, како што претходно најави операторот, што ги ...
| | веќе видена | слични

Дури и сега, во средината на летото, помислата на претстојната зима ги тресе градоначалниците во Германија. Затоа што ако деспотот од Кремљ Владимир Путин (69) ...
| | веќе видена | слични

Властите на германските градови формираат кризни штабови и развиваат планови за обезбедување греење на граѓаните кои нема да можат да ги платат сметките во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Канада ќе одобри укинување на санкциите за враќање на поправените руски турбини во Германија, на која и се потребни за одржување на работата на гасоводот ...
| | веќе видена | слични

Веќе извесно време Германија подготвува нови мерки со кои треба да се намали потрошувачката на гас и со тоа да се компензира намалувањето на испораките од ...
| | веќе видена | слични

Лавината западни санкции против Русија со својата масовност потфати и една турбина што Русите ја имаа пуштено на сервис во Канада. Сега трофејниот улов Западот ...
| | веќе видена | слични

Египет, Тунис, Либан, Шри Ланка, Гана, Пакистан, Ел Салвадор и куп други земји би можеле да банкротираат до крајот на 2022 година, поради светската криза со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 61 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германците се загрижени за својот стандард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: