Сателитите на Илон Маск му помагаат на Зеленски да удира по руските тенкови


Време зa читање: 5 минути Сателитскиот систем „Старлинк“ на Илон Маск им дава предност на украинските сили во победата во војната со беспилотни летала додека ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Украинската војска и натаму го контролира својот воздушен простор, објави командантот на воздухопловните сили Микола Олешчук. „Непријателот никогаш, ниту во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руските сили се повлекоа од аеродромот Антонов, попознат како Хостомел, кој се наоѓа во близина на Киев, потврдија сателитски снимки.Аеродромот се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични

Случувањата во Украина , изминатиов период ги возобнови воените тензии најмогу по Втората светска војна меѓу Истокот и Западот , бидејќи воените авиони на НАТО ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Пентагон Џон Кирби изјави дека пратката содржи противтенковско оружје „Џавелин”, противвоздушни ракетни системи „Стингер”, панцири, медицински и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пентагон соопшти дека првите неколку пратки оружје и друга безбедносна помош пристигнале во Украина како дел од пакетот помош од 800 милиони американски долари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сателитите на Илон Маск му помагаат на Зеленски да удира по руските тенкови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: