Руската армија се повлече од аеродромот во близина на Киев


2 копии

Месец и пол по почетокот на руската инвазија врз Украина, рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, за „Њузвик“ објаснуваше зошто Русија започнала, како што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, предупреди дека помошта во оружје што западните земји и ја даваат на Украина, само го влошува судирот и ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на руската војската од киевската област е директна наредба на престедателот Путин, потврди портпаролот на Кремљ Песков во интервју за француски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот товарен авион во светот, украинскиот Антонов-225, беше уништен со гранатирање на руските сили во напад на аеродромот Антонов лоциран во Хостомел во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хостомел е едно од првите места споменати во војната во Украина, а познато е по аеродромот на кој се наоѓаше Антонов, најголемиот авион на светот. Авионот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 436 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 218 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската армија се повлече од аеродромот во близина на Киев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: