САД нарачуваат оружје за Украина во вредност од 300 милиони долари


Војната во Украина ги доведе во прашање долгорочните планови на Пентагон, а се очекува високи функционери од одбраната на САД да го променат начинот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД испорачаа повеќе од 12.000 противтенковски системи, 1.400 противвоздушни системи и неколку стотици дронови камикази во Украина, соопшти администрацијата на ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска користи т.н. „терминатор-дронови“ за Русите да помислат дека се гонети од злонамерната вештачка интелигенција „Скајнет“ од познатиот филмски ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави одобрија за Украина илјадници ракетни системи Стингер и Џевлин, стотици беспилотни летала камикази Switchblade за заштита во ...
| | веќе видена | слични

* Сите 27 членки на Европската унија одобрија забрана за увоз на руски јаглен, дрва и вотка * Пронајдени 26 тела под две урнати згради во Бородјанка * Песков: ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Украина доби околу 25.000 системи за противвоздушно вооружување од САД и нивните сојузници, што му помогна на Киев да не дозволи Русија да доминира во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведочејќи пред Комитетот за вооружени служби на Сенатот, Остин беше прашан дали САД обезбедуваат разузнавачки информации за да ѝ помогнат на Украина да изврши ...
| | веќе видена | слични

САД ќе испрати 100 беспилотни летала - дронови камиказа, информира претставник на американското Министерство за одбрана, кој соопшти дека пратката ќе пристигне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство кои ги предводи, ги реализира стратешките цели на државата.Република Северна Македонија денес е 30 земја ...
сите 265 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД нарачуваат оружје за Украина во вредност од 300 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: