Сателитите на Илон Маск му помагаат на Зеленски да удира по руските тенкови


Време зa читање: 5 минути Сателитскиот систем „Старлинк“ на Илон Маск им дава предност на украинските сили во победата во војната со беспилотни летала додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските сили се повлекоа од аеродромот Антонов, попознат како Хостомел, кој се наоѓа во близина на Киев, потврдија сателитски снимки.Аеродромот се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични

Случувањата во Украина , изминатиов период ги возобнови воените тензии најмогу по Втората светска војна меѓу Истокот и Западот , бидејќи воените авиони на НАТО ...
| | веќе видена | слични

Пентагон соопшти дека првите неколку пратки оружје и друга безбедносна помош пристигнале во Украина како дел од пакетот помош од 800 милиони американски долари ...
| | веќе видена | слични

Четири руски авиони, два ловци Сухој 24 придружени со два Сухои 27 – полетале од воздухопловната база во Калининград на 2 март. Руски воени авиони со нуклеарно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сателитите на Илон Маск му помагаат на Зеленски да удира по руските тенкови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: