Украинците тврдат дека и натаму го контролираат својот воздушен простор

Украинската војска и натаму го контролира својот воздушен простор, објави командантот на воздухопловните сили Микола Олешчук. „Непријателот никогаш, ниту во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот актер Шон Пен покани некој од милијардерите на Украина да и купи две ескадрили од авиони Ф-15 или Ф-16. Барањето на актерот „некој со пари да ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинците тврдат дека и натаму го контролираат својот воздушен простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: