Русите се повлекоа од аеродромот Хостомел потврдуваат сателтиските снимки


Руските сили се повлекоа од аеродромот Антонов, попознат како Хостомел, кој се наоѓа во близина на Киев, потврдија сателитски снимки.Аеродромот се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Месец и пол по почетокот на руската инвазија врз Украина, рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, за „Њузвик“ објаснуваше зошто Русија започнала, како што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, предупреди дека помошта во оружје што западните земји и ја даваат на Украина, само го влошува судирот и ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на руската војската од киевската област е директна наредба на престедателот Путин, потврди портпаролот на Кремљ Песков во интервју за француски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот товарен авион во светот, украинскиот Антонов-225, беше уништен со гранатирање на руските сили во напад на аеродромот Антонов лоциран во Хостомел во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хостомел е едно од првите места споменати во војната во Украина, а познато е по аеродромот на кој се наоѓаше Антонов, најголемиот авион на светот. Авионот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите се повлекоа од аеродромот Хостомел потврдуваат сателтиските снимки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: