Пентагон: Првите пратки оружје и друга американска помош пристигнаа во Украина


Пентагон соопшти дека првите неколку пратки оружје и друга безбедносна помош пристигнале во Украина како дел од пакетот помош од 800 милиони американски долари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД испорачаа повеќе од 12.000 противтенковски системи, 1.400 противвоздушни системи и неколку стотици дронови камикази во Украина, соопшти администрацијата на ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави одобрија за Украина илјадници ракетни системи Стингер и Џевлин, стотици беспилотни летала камикази Switchblade за заштита во ...
| | веќе видена | слични

* Сите 27 членки на Европската унија одобрија забрана за увоз на руски јаглен, дрва и вотка * Пронајдени 26 тела под две урнати згради во Бородјанка * Песков: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Досега во меѓународната политика Бугарија по сите линии имаше поддршка од Европската Унија. Но, тоа не беше случај и со САД, кои многу пообјективно гледаа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Премиерот на Бугарија Кирил Петков изјави дека досега неговата земја нема добиено понуда за купување на 8 американски ловци Ф-16. Тој додаде дека се уште не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вашингтон потврди дека ќе испрати нова пратка противтенковски проектили „џавелин“ за украинската војска, чија вкупна вредност е 100 милиони долари. Тоа е шести ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 304 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 217 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон: Првите пратки оружје и друга американска помош пристигнаа во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: