СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ измислува конструкции за ЈП Градски паркинг за да ја сокрие неспособноста на Арсовска


Од СДСМ преку соопштение до јавноста реагираат на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ.„Ниту една конструкција од Белиот дворец не може да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно од ветувањата во предизборната кампања за локалните избори на градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска беше поставувањето на бројчаници на ...
| | веќе видена | слични

„Независната“ градоначалничка на Скопје, која се преставува за најуспешна менаџерка во Европа, во предизборната кампања најавуваше мега проекти за првите 82 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани добар ден, На 82-от ден од мандатот на градоначлничката Данела Арсовска од ВМРО-ДПМНЕ ова е нејзиниот отчет: Тоалет. Ова е единствениот нејзин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После 82 дена едно е јасно,Данела Арсовска е најнеуспешниот градоначалник којшто го имал Скопје, истакна на денешната прес-конференција, Петар Петковски од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во обид да ги прикријат неспособноста и неработењето на Данела Арсовска, од ВМРО-ДПМНЕ секој ден измислуваат наводни афери, велат од СДСМ како реакцијана ...
| | веќе видена | слични

Не може да се сокрие фактот дека Данела Арсовска е најслабата градоначлничка досега. За првите денови нема ниту еден реализан проект. Единствено што правеше е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според СДСМ градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во првите два и пол месеци од мандатот освен што вршат партизација, не сработеле ништо во интерес на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 404 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ измислува конструкции за ЈП Градски паркинг за да ја сокрие неспособноста на Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: