СДСМ обвини дека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ немаат резултати за 75 дена


Според СДСМ градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во првите два и пол месеци од мандатот освен што вршат партизација, не сработеле ништо во интерес на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вкупно 42 градоначлници да не може да посочи ниту еден проект е најголема потврда за нивната неработа. Градоначлниците на ВМРО-ДПМНЕ се големо разочарување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

„Ниту една празна прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, ниту едно штуро соопштение од Град Скопје не можат да ја прикријат неспособноста на Данела Арсовска“, ...
| | веќе видена | слични

Арсовска не сработе ниту еден проект, за 82 дена мандат успеа само да ја партизира градската администрација, обвинија од СДСМ. Во продолжение соопштението ...
| | веќе видена | слични

Освен нивелирани шахти и мобилни тоалети Арсовска нема сработено ниту еден конкретен проект, обвинуваат утринава од владејачката СДСМ, коментирајќи ја работата ...
| | веќе видена | слични

СДСМ обвинува дека е срамно и скандалозно однесувањето на градоначалникот на Прилеп, Борче Јовчески, откако уредно поканет не се појавил на денешниот настан со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 807 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ обвини дека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ немаат резултати за 75 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: