Поставени бројчаници на семафорите на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“


Едно од ветувањата во предизборната кампања за локалните избори на градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска беше поставувањето на бројчаници на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во првите три месеци од мандатот нема направено ниту еден проект, изјави Петар Петковски од СДММ. „Нивелирање ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Како на централно, така и на локално ниво власта на ДУИ и СДСМ нема никакви резултати, никакви проекти и никаква реализација. Локалните самоуправи водени од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во својот отчет градоначалничката Данела Арсовска ги излажа граѓаните дека во првите 82 дена од мандатот ги исчистила сите депонии во Град Скопје. Додека ...
| | веќе видена | слични

Презентирајќи фотографии од неисчистени диви депонии низ Скопје, СДСМ нагласува дека Данела Арсовска во својот отчет излажала дека во првите 82 од мандатот ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данела Арсовска во својот отчет излажа дека во првите 82 од мандатот ги исчистила сите депонии на територија на Град Скопје. Дивата депонија во Општина Карпош ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе го издржам темпото на работа како овие први 82 дена во наредните 4 години, рече во синоќешната емисија „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“ градоначалничката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 262 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поставени бројчаници на семафорите на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: