Подарок шахта и тоалет од младите на СДСМ за Данела Арсовска


8 копии

Како на централно, така и на локално ниво власта на ДУИ и СДСМ нема никакви резултати, никакви проекти и никаква реализација, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Локалните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Презентирајќи фотографии од неисчистени диви депонии низ Скопје, СДСМ нагласува дека Данела Арсовска во својот отчет излажала дека во првите 82 од мандатот ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данела Арсовска во својот отчет излажа дека во првите 82 од мандатот ги исчистила сите депонии на територија на Град Скопје. Дивата депонија во Општина Карпош ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе го издржам темпото на работа како овие први 82 дена во наредните 4 години, рече во синоќешната емисија „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“ градоначалничката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вкупно 42 градоначлници да не може да посочи ниту еден проект е најголема потврда за нивната неработа. Градоначлниците на ВМРО-ДПМНЕ се големо разочарување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 808 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подарок шахта и тоалет од младите на СДСМ за Данела Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: