Мега лагите на Арсовска за првите 82 дена завршија во тоалет и шахта


„Независната“ градоначалничка на Скопје, која се преставува за најуспешна менаџерка во Европа, во предизборната кампања најавуваше мега проекти за првите 82 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во првите три месеци од мандатот нема направено ниту еден проект, изјави Петар Петковски од СДММ. „Нивелирање ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Како на централно, така и на локално ниво власта на ДУИ и СДСМ нема никакви резултати, никакви проекти и никаква реализација. Локалните самоуправи водени од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во својот отчет градоначалничката Данела Арсовска ги излажа граѓаните дека во првите 82 дена од мандатот ги исчистила сите депонии во Град Скопје. Додека ...
| | веќе видена | слични

Презентирајќи фотографии од неисчистени диви депонии низ Скопје, СДСМ нагласува дека Данела Арсовска во својот отчет излажала дека во првите 82 од мандатот ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данела Арсовска во својот отчет излажа дека во првите 82 од мандатот ги исчистила сите депонии на територија на Град Скопје. Дивата депонија во Општина Карпош ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе го издржам темпото на работа како овие први 82 дена во наредните 4 години, рече во синоќешната емисија „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“ градоначалничката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговорите и консултациите за францускиот предлог за почеток на преговорите со ЕУ ќе продолжат на повеќе нивоа, истакна вицепремиерот за европски прашања ...
сите 856 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена

На протестот нема само членови од ВМРО-ДПМНЕ и Левица, таму има и членови од сите партии, има луѓе што се аполитични, луѓе што прв пат ги гледам јас, но може ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мега лагите на Арсовска за првите 82 дена завршија во тоалет и шахта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: