НОВ КОВИД БИЛАНС: Нови 342 случаи, сите починати се од болница

23 копии

Во последните 24 часа се регистрирани нови 308 случаи на ковид-19 од направени вкупно 2.643 тестирања, информираше Министерството за здравство (МЗ), согласно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје – 155, Охрид – 26, Битола – 21, Струмица – 19, Куманово – 15, Штип – 10, Кавадарци – 8, Прилеп и Велес – по 7, Тетово – 6, Кичево и Богданци – по 5, ...
| | веќе видена | слични

Звучи радикално, ама решението е директно изложување на омикрон на вакцинираните или прележаните под 50 години, вели проф. Даниловски за Нова Македонија.Секоја ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот, проф. д-р Драган Даниловски за Нова Македонија вели дека се потребни директни контати со вирусот на оние под 50 години, кои немаат хронични ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа од 3.608 тестирања, регистрирани се 377 нови случаи на Ковид-19, од кои 164 во Скопје. Оздравеле 307 пациенти, а починале 12 лица, ...
| | веќе видена | слични

Како што денеска информираа од Министерството за здравство во Македонија досега направени се вкупно 1.500.087 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 610 | | | веќе видена

Аналитичарите велат дека ова ќе значи враќање наназад за македонската црква, која што во 1967 година прогласи автокефалност. Вестите коишто денеска пристигнаа ...
сите 567 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо ...
сите 238 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 126 | | | веќе видена

Историчарката Наташа Котлар јавно му се обрати на „северниот министер“, како што го опиша шефот на дипломатијата Бујар Османи, во врска со неговите изјави ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ КОВИД БИЛАНС: Нови 342 случаи, сите починати се од болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: