Регистрирани се 308 новозаразени со КОВИД-19, починале 8 заболени во изминативе 24 часа

Во Скопје – 155, Охрид – 26, Битола – 21, Струмица – 19, Куманово – 15, Штип – 10, Кавадарци – 8, Прилеп и Велес – по 7, Тетово – 6, Кичево и Богданци – по 5, ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.592 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 14 починати лица, соопшти Министерството за здравство во најновиот извештај за сосотјбата со коронавирусот. Три ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 554 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Профирије и македонскиот архиепископ Стефан во петок (19 мај) ќе одржат заедничка литургија во храмот Сети Сава во Белград, објави српската ...
сите 488 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 245 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се 308 новозаразени со КОВИД-19, починале 8 заболени во изминативе 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: