Вкупно 9 починати од коронавирус и уште 308 позитивни од 2.643 тестови

19 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.592 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 14 починати лица, соопшти Министерството за здравство во најновиот извештај за сосотјбата со коронавирусот. Три ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 130 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 9 починати од коронавирус и уште 308 позитивни од 2.643 тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: