Приходите на „Газпром“ пораснаа за 70 отсто по енергетската криза во Европа

Нето приходот на „Газпром“ за третиот квартал се искачи на највисоко ниво откако цените на бензинот достигнаа нови највисоки вредности во услови на ...
| | веќе видена | слични

Тоа што за Европа беше енергетска криза во изминатите месеци за руски Газпром беше период на баснословно богатење во кој успеаа да ја извадат целата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врнежите од дожд присутни повеќе денови, ги зголемија дотеците од помалите реки и потоци кои се влеваат во река Радика, што условија зголемен дотек на вода во ...
| | веќе видена | слични

Според надлежните од ЕСМ, дотекот во акумулацијата од Радика, која во езерото се влева кај Косоврашки Мост, е над 25 кубни метри вода во секунда, додека ...
| | веќе видена | слични

Непредвидените приходи од високите цени на гасот во Европа значат дека рускиот монопол „Газпром“ нема да започне со пумпање гас преку гасоводот „Северен тек 2“ ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на гас од подземните складишта во Европа во ноември достигна второ највисоко ниво од 2011 година, покажуваат податоците на Гас Инфраструктура ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повлекувањето на гас од подземните складишта во Европа во ноември достигна рекорд од 2011 година, покажуваат податоците на Гас Инфраструктура Европа (ГИЕ). ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 539 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 555 | | | веќе видена

Приведен е 22 годишникот кој вчера вечер ја прегази 24 годишната девојка на пешачки премин кај Сити мол, а таа на лице место го загуби животот. Тој во моментов ...
сите 104 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 388 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 280 | | | веќе видена

Четири години немаше позитивни проекти за Скопје од страна на поранешниот градоначалник. Последните месеци од неговиот мандат се започнаа проекти без план, и ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приходите на „Газпром“ пораснаа за 70 отсто по енергетската криза во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: