Дождот го зголеми дотекот на вода во река Радика, со тоа и на Дебарско Езеро

Според надлежните од ЕСМ, дотекот во акумулацијата од Радика, која во езерото се влева кај Косоврашки Мост, е над 25 кубни метри вода во секунда, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поплавени домови, десетици села без струја и вода, бројни граѓани заглавија во планинските места поради големи наноси снег. Невремето парализираше делови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 13. декември 2021 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро е на само еден сантиметар под просекот за овој месец. Според денешните мерења на Управата за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Врнежите од дожд и снег кои паѓаат изминатите десетина дена, а особено во последните 48 часа, ги зголемија водостоите на водотеците и суводолиците во земјава. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најголеми покачувања на водостоите има во источните и јужните делови од државата, а излевања на реките се забележани во сливовите на реките Брегалница, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 197 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дождот го зголеми дотекот на вода во река Радика, со тоа и на Дебарско Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: