Потрошувачката на гас во Европа достигна рекордно ниво во последните десетина години

Повлекувањето на гас од подземните складишта во Европа во ноември достигна второ највисоко ниво од 2011 година, покажуваат податоците на Гас Инфраструктура ...
| | веќе видена | слични

Властите во Париз сакаат до 2024 година да ја исчистат реката Сена за да можат луѓето и да се бањаат во неа. Тие веќе започнаа со новиот проект кој е планиран ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 588 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 271 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 434 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потрошувачката на гас во Европа достигна рекордно ниво во последните десетина години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: