Дождот го зголеми дотекот на вода во река Радика, со тоа и на Дебарско Езеро

Врнежите од дожд присутни повеќе денови, ги зголемија дотеците од помалите реки и потоци кои се влеваат во река Радика, што условија зголемен дотек на вода во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поплавени домови, десетици села без струја и вода, бројни граѓани заглавија во планинските места поради големи наноси снег. Невремето парализираше делови на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. декември 2021 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро е на само еден сантиметар под просекот за овој месец. Според денешните мерења на Управата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врнежите од дожд и снег кои паѓаат изминатите десетина дена, а особено во последните 48 часа, ги зголемија водостоите на водотеците и суводолиците во земјава. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 571 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 217 | | | веќе видена

Состојбата со КОВИД-19 во државата е стабилна. Надлежните сметаат дека постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати. Во моментов ...
сите 324 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дождот го зголеми дотекот на вода во река Радика, со тоа и на Дебарско Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: