Повторно поскапува гасот во Европа

Олаф Шолц е на пат да стане канцелар во време кога германската економија забавува од нејзините нивоа од крајот на септември, кога неговата Социјалдемократска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Акциите на азиските берзи денеска пораснаа, исто како и на Волстрит ден претходно, бидејќи се намалија стравувањата од новиот сој омикрон на коронавирусот, а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Цените на нафтата на светските берзи паднаа минатата недела, шести пат по ред, бидејќи трговците стравуваат дека варијантата омикрон на коронавирусот може да ...
| | веќе видена | слични

Цените на гасот и нафтата би можеле да достигнат нов максимум оваа зима, доколку се оствари прогнозата за студена зима. Во тој случај енергетската криза во ...
| | веќе видена | слични

Големите мелничарски компании денес се подготвени да платат 10 отсто повеќе за пченицата што се користи за печење леб. Ова не е доволно за извозниците, тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 274 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 698 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно поскапува гасот во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: