,,ФОКУС” ДОЗНАВА: Aктуелениот заменик-министер за финансии ќе се кандидир за лидер на СДСМ!


Време зa читање: 4 минути Откако СДСМ вчера ја утврди оставката на лидерот Зоран Заев и распиша внатрепартиски избори по пат на непосредно гласање, прв кој ...
| | веќе видена | слични

Поранешната пратеничка и потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски уште еднаш повтори дека ја бара поддршката од искрените борци и членови во партијата, за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Димитар Ковачевски, актуелен заменик министер за финансии, е еден од тројцата потврдени кандидати кои влегоа во трка за претседателското место во владејачкиот ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, извести дека се откажува од статутарното право да предложи свои претставници кои ќе ја следат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ објави дека се откажува од правото со свои претставници да ја следи работата на партиските изборни органи во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот организациски секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, кој најави кандидатура за партиски лидер но подоцна се предомисли, тврди дека неговото појавување не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статусот на неутралност на Швајцарија може да биде ставен на најголемиот тест во последните неколку децении. Министерството за одбрана на Швајцарија се ...
сите 698 | | | веќе видена

Талат Џафери од Берлин добредојде во Скопје ќе му посака пријава за грубо прекршување на етичкиот кодекс и нарушување на угледот на Собранието, а според дел ...
сите 233 | | | веќе видена

Ден по влегувањето во канонско единство со СПЦ, поглаварот на Македонската православна црква г.г. Стефан и српскиот патријарх Порфириј во четврток ќе одржат ...
сите 488 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 186 | | | веќе видена

Интензивни преговори се водат меѓу синдикатот за образование со Министерството за труд и социјала и со министерството за образование. Ставовите се приближуваат ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,ФОКУС” ДОЗНАВА: Aктуелениот заменик-министер за финансии ќе се кандидир за лидер на СДСМ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: