Ременски: Примарна цел ќе ми биде врвот да биде долу, а базата на членството на СДСМ да одлучува


Поранешната пратеничка и потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски уште еднаш повтори дека ја бара поддршката од искрените борци и членови во партијата, за да ...
| | веќе видена | слични

Заев веројатно ќе му помага на Ковачевски, но не верувам дека ќе се меша во неговата работа, вели Стефан Богоев, член на ИО на СДСМ, поранешен градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, актуелен заменик-министер за финансии, е нов лидер на СДСМ. На вонредните внатрепартиски избори, Ковачевски ги победи противкандидатите ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски стана нов лидер на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ го „круниса“ Мицкоски. Едните повикуваат на обединување, други на предвремени парламентарни избори. Кој ...
| | веќе видена | слични

На овие партиски избори учествуваа тројца кандидати: Фросина Ременски, Димитар Ковачевски и Јован Деспотовски. Иако во мај годинава Заев беше реизбран за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера Заев ја заврши фарсата во СДСМ и го постави својот пиун Ковачевски. Токму Ковачевски е тој кој што треба да биде спроведувач на заевизмот. Членството на ...
| | веќе видена | слични

Стефан Богоев, член на ИО на СДСМ, претходен градоначалник на Карпош, пратеник и долгогодишен претседател на младината на партијата беше гостин во Утрински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски: Примарна цел ќе ми биде врвот да биде долу, а базата на членството на СДСМ да одлучува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: