ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ ТВРДИ: Меркел и Макрон го убедуваа Заев да не поднесува оставка

Премиерот во оставка и претседател на СДСМ, Зоран Заев, вчера пред сопартијците истакнал дека одложувањето на неговите оставки од лидерската и премиерската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Додека медиумите наголемо лицитираат кој би можел да го наследи Зоран Заев на функциите претседател на СДСМ и претседател на Владата, во кулоарите сè повеќе се ...
| | веќе видена | слични

Иако лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев привремено ги одложи оставките од двете позиции, според неофицијалните информации на „Фокус“, тој бил решен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По губењето на повеќето општини на локалните избори, премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев си поднесе оставка и од двете позиции. Сега следува потрага по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 237 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ ТВРДИ: Меркел и Макрон го убедуваа Заев да не поднесува оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: