Почитувањето на Преспанскиот договор е услов за новото мнозинство и Мицкоски нема проблем со тоа, вели Таравари


Градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, вечерва во гостувањето на ТВ21 беше запрашан околу можностите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, на последната средба му го „мереше пулсот“ на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

Во програмата и кампањите на партијата Левица доминира анти-албански тон. Тие бараат укинување на Законот за јазици, каде што двојазичноста ја нарекуваат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев со секој негов јавен настап покажува дека не ги сака Албанците и се што е албанско – тој е еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични

Откако пратеникот од Алтернатива, Скендер Реџепи, најави повлекување на својот потпис од иницијативата за изгласување недоверба на Владата на Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Каков договор имаше МЗШВ, односно министерот Аријанит Хоџа со мелничарите, и каде завршија милиони евра пари на земјоделците? Вака пред три дена Левица го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 570 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 217 | | | веќе видена

Северна Кореја пријави уште 269.510 случаи со симптоми на треска и шест смртни случаи во време кога земјата се соочува со ширење на епидемија до ...
сите 200 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почитувањето на Преспанскиот договор е услов за новото мнозинство и Мицкоски нема проблем со тоа, вели Таравари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: