Сељадин Џезаири: Неизбежни се предвремени парламентарни избори


Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, на последната средба му го „мереше пулсот“ на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден пред гласањето (не)доверба на Владата на Зоран Заев, Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана излезе со ...
| | веќе видена | слични

Ден пред гласањето за доверба на Владата, „Слободен печат“ ги праша граѓаните дали мислат дека владата на премиерот Зоран Заев ќе падне и дали сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Пред очите на македонската и меѓународната јавност се одвива завршната фаза од тајната разузнавачка операција „Коњички скок“, која има крајна цел враќање на ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи за „Слободен печат“ даде детали во однос на средбите на лидерот на ДУИ, Ахмети со Заев и Мицкоски, пишува порталот. Согласно изјавата на Османи, ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните средби на лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети со лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 407 | | | веќе видена

Украинските војници кои ја бранеа челичарница „Азовстал“ во Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија под контрола на руската армија. Нивната судбина ...
сите 288 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека постапката поврзана со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери треба да се одвива ...
сите 295 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 265 | | | веќе видена

Самит „Македонија 2025“ Напредокот на животниот стандард на граѓаните во Македонија е еден од приоритетите на „Македонија 2025“ и кон тоа целиме со нашите ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сељадин Џезаири: Неизбежни се предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: