Таравари: Владата ќе падне со 62 пратеници


Ако СДСМ не го промени начинот на владеење, дури и почетокот на преговорите со ЕУ ќе „изгори“ во незадоволството на гласачите од другите параметри. Пишува ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, вечерва гостуваше во емисијата ,,Објектив” која се емитува на МРТ. Тој зборуваше за актуелните случувања во ...
| | веќе видена | слични

Во колумна за Плусинфо екс главниот уредник на весникот Вечер а сега менаџер на Тотал ТВ Никола Тасев предлага три промени на изборниот законик кои што можат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шведска одлучи да поднесе барање за членство во НАТО. Еден ден откако соседна Финска најави влез во алијансата, уште една скандинавска држава реши да ја ...
сите 400 | | | веќе видена

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 538 | | | веќе видена

Информациите од Брисел, но и од Париз се дека можеби нешто ново е на повидок. Додека се уште трае војната во Украина, францускиот Претседател Макрон најави нов ...
сите 225 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 142 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Владата ќе падне со 62 пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: