Почитувањето на Преспанскиот договор е услов за новото мнозинство и Мицкоски нема проблем со тоа, вели Таравари


Градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, вечерва во гостувањето на ТВ21 беше запрашан околу можностите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, на последната средба му го „мереше пулсот“ на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

Во програмата и кампањите на партијата Левица доминира анти-албански тон. Тие бараат укинување на Законот за јазици, каде што двојазичноста ја нарекуваат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев со секој негов јавен настап покажува дека не ги сака Албанците и се што е албанско – тој е еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако пратеникот од Алтернатива, Скендер Реџепи, најави повлекување на својот потпис од иницијативата за изгласување недоверба на Владата на Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Каков договор имаше МЗШВ, односно министерот Аријанит Хоџа со мелничарите, и каде завршија милиони евра пари на земјоделците? Вака пред три дена Левица го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 538 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 479 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 344 | | | веќе видена

Од СДСМ преку соопштение до јавноста реагираат на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ.„Ниту една конструкција од Белиот дворец не може да ја ...
сите 197 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки во гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на телевизија Алфа ја повика новата министерка за одбрана ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почитувањето на Преспанскиот договор е услов за новото мнозинство и Мицкоски нема проблем со тоа, вели Таравари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: