За Левица двојазичноста е нелегална, но сака да прави сојуз со Албанците

Во програмата и кампањите на партијата Левица доминира анти-албански тон. Тие бараат укинување на Законот за јазици, каде што двојазичноста ја нарекуваат ...
| | веќе видена | слични

Сега сфаќате зошто Левица се залага за императивен (отповиклив), наместо за слободен (неотповиклив) мандат!, порача пратеникот и лидер на Левица Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Левица Димитар Апасиев вели дека неговата партија се залага за отповликлив мандат на пратениците за да нема купи-продај во Собранието. -Сега сфаќате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активистот Замир Мехмети на својот Фејсбук профил напиша дека лидерот на Левица, Димитар Апасиев е најголемиот губитник од актуелната политичка драма во ...
| | веќе видена | слични

Замир Мехмети, кого јавноста го памети како гласен граѓански активист и учесник во Шарената револуција, се огласи преку својот фејсбук профил по повод ...
| | веќе видена | слични

Целодневна собраниска седница, повеќе паузи, обвинувања за киднапиран пратеник, народни избраници позитивни на корона во скафандери – македонското Собрание ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на „Левица“ Димитар Апасиев вечерва пред Собранието оцени дека ситуацијата е алармантна и дека е парализирана демократијата. Во изјава за медиумите, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Димитар Апасиев од Левица со статус на Фејсбук реагираше на објавеното видео од пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи, кој не се појави на седницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена

Францускиот предлог е врвна дипломатска приказна како да се понуди решение за еден небулозен спор, а во него да има и драма и чесно повлекување. Освен Париз, ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Левица двојазичноста е нелегална, но сака да прави сојуз со Албанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: