Мнозинството распнато меѓу тактиката и математиката


5 копии

Алтернатива следната недела ќе реши дали ќе биде дел од новото парламентарно мнозинство, а одлуката за тоа дали партијата ќе влезе во Владата ќе биде донесена ...
| | веќе видена | слични

До крајот на неделава Африм Гаши ќе го премине прагот на Илинденска број два, дали и ќе остане таму, ќе зависи од тоа што Зоран Заев ќе стави на маса, но и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Алтернатива ја прифати поканата на премиерот Зоран Заев за средба со лидерот Африм Гаши, потврди за „Локално“, пратеничката Сафије Садики-Шаини од редовите на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Зоран Заев кој што во моментов е премиер во заминување да имаа срам и одговорност колку што крадат изминативе години и лажат, сега веќе ќе имаше оставки ...
| | веќе видена | слични

Централното претседателство на Алтернатива во вторник ќе пресече дали партијата ќе стане дел од Владата на Заев и дали ќе го засили владиното мнозинство со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 212 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го посети манастирот Св. Јован Бигорски, каде што беше пречекан од игуменот на манастирот, Епископ Антаниски г. Партениј и ...
сите 633 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање рече дека Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците, но „катастрофалните ...
сите 261 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мнозинството распнато меѓу тактиката и математиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: