Заев: Стандардот постојано расте, невработеноста паѓа


Нови, амбициозни проекции за „економски пресврт“ во следните 4 години – Владата објави нов План за забрзан економски раст. Високи стапки на раст на БДП, ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Додека целиот свет е погоден од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, Северна Македонија продолжува со одличните економски резултати. Заклучно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Докажавме дека во бизнис секторот гледаме партнери со кои носиме успешни економски политики. Растот на бруто домашниот производ е доказ дека растат и ...
| | веќе видена | слични

„Сите политики за развој на економијата, за раст на платите ги донесовме во преговори каде беа вградени мислењата и ставот на компаниите", порача претседателот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Директорот на Дирекцијата за технолошко-индустриските развојни зони, Јован Деспотовски, оствари средба со Сирил Бoмгартнер, новиот амбасадор на Француската ...
| | веќе видена | слични

 Ова ја покажува добро поставената фискална политика и доброто управување со јавните финансии и во време на пандемија.  Јавниот долг забележа намалување од 3,8 ...
| | веќе видена | слични

Зелениот стратешки инвеститиски фонд не е предизборно ветување што го претстави е реален процес. Ние веќе почнуваме да размислуваме на големо низ конкретни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Стандардот постојано расте, невработеноста паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: