Нашиот јавен долг оди надолу, иако на светско ниво долгот се зголемува


Додека целиот свет е погоден од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, Северна Македонија продолжува со одличните економски резултати. Заклучно ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Време зa читање: 2 минути Денарот останува стабилен – фиксниот курс е клучно сидро на стабилноста на македонската економија. Девизните резерви достигнаа 3,7 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Трајко Славевски беше жесток противник на зголемување на минималната плата, а денес е против Буџетот за 2022 година, кој е развоен и носи многу повеќе пари за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

За 2022 година планираме развоен Буџет, со повисоки капитални инвестиции од дефицитот, и насоченост на парите според политики што ќе дадат поголем ефект кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-ВМРО-ДПМНЕ има проблем секогаш кога парите од Буџетот се користат за реализација на капитални инвестиции важни за економскиот раст. Трајко Славевски беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, во видеообраќање го повика претседателот на државата, Румен Радев, да го свика Консултативниот совет за национална безбедност ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нашиот јавен долг оди надолу, иако на светско ниво долгот се зголемува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: