Заев: Во бизнис секторот имаме партнери со кои носиме успешни економски политики


5 копии

„Докажавме дека во бизнис секторот гледаме партнери со кои носиме успешни економски политики. Растот на бруто домашниот производ е доказ дека растат и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и романскиот претседател Клаус Јоханис имаат намера да ги објават своите планови за изградба на „прва од ваков вид“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

„Сите политики за развој на економијата, за раст на платите ги донесовме во преговори каде беа вградени мислењата и ставот на компаниите", порача претседателот ...
| | веќе видена | слични

Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам) денеска го одржа своето редовно 21-во Генерално собрание на кое беа презентирани стратешките определби на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Дирекцијата за технолошко индустриските развојни зони, Јован Деспотовски оствари средба со H.E. Сирил Бoмгартнер, новиот амбасадор на Француската ...
| | веќе видена | слични

Собранието го отвори претседателот на Одборот на директори на АмЧам, Маја Филипчева, осврнувајќи се на активностите на АмЧам за зајакнување на регионалната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо ...
сите 667 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 699 | | | веќе видена

Аналитичарите велат дека ова ќе значи враќање наназад за македонската црква, која што во 1967 година прогласи автокефалност. Вестите коишто денеска пристигнаа ...
сите 571 | | | веќе видена

Македонија е држава која со ваква ненародна власт континуирано е во криза, а имаме пораз практично на сите полиња и време е да побараме и предвремени ...
сите 236 | | | веќе видена

Висок процент на инфлација, но и ризици кои може да доведат до уште поголемо поскапување, најави Народна банка во последната проекција за македонската ...
сите 161 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Во бизнис секторот имаме партнери со кои носиме успешни економски политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: