Милошоски: Симпатизерите порачуваат да го поддржиме Максим Димитриевски за Куманово


Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јас сум убеден дека за два дена од денес ќе се коплетира тимот за Град Скопје на ккој веќе актуелните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ ќе му се придружат и Данела ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека мнозинството во Град Скопје значи дека ќе бидат реализирани проектите кои се планирање. Тој во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во вестите на Сител телевизија, истакна дека мнозинството во Град Скопје значи дека ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски вели дека очекува победа и во вториот круг и покрај притисоците и заканите. Тој во интервјуто за Канал 5 рече дека очекува најмалку двојно поголем ...
| | веќе видена | слични

Очекувам огромното мнозинство протестни гласови да излезе и масовно да гласа против власта и да биде казнета, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Симпатизерите порачуваат да го поддржиме Максим Димитриевски за Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: