Дебата помеѓу кандидатите за градоначалници на Куманово


Денеска се наоѓаме во една од поубавите населби во Куманово. Зелен рид е населба која се наоѓа надвор од сообраќајниот метеж, а ваквите напуштени површини како ...
| | веќе видена | слични

Денеска од нас. Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени згради, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, на неговата фан-страница на Фејсбук ги обелодени пораките кои се испраќаат на ...
| | веќе видена | слични

Максо нон стоп споменува несреќен случај за некое дете води сметка и твоето дете така да не се споменува, а убаво детето си вози мотор. Порака со ваква ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Куманово, јавно се зборува дека Димитриевски го поделил колачот со ДПМНЕ, ветувајќи им вработувања, директорски места и раководни позиции во општината, ...
| | веќе видена | слични

Димитриевски во дебата на ТВ 21 ја нападна ромската заедница за дивите депонии во Куманово, за возење на мотокултиватори „Тоа го прават тие луѓе, прават диви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По протестот пред општина Куманово од страна на граѓани Роми, во однос на изјавата за култиваторите кои ќе бидат исклучени од сообраќајот, градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
сите 541 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски пред членството на партијата во Општина Карпош ја презентираше својата изборна ...
сите 349 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 324 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 515 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 700 | | | веќе видена

После Хакан Чалхонглу во саботата, вчера и Хуан Квардадо постигна гол директно од корнер. Квардадо го отвори резултатот на почетокот на мечот кој Јувентус го ...
сите 150 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата помеѓу кандидатите за градоначалници на Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: