Илиевски: Во населбата Зелен рид ново детско катче и мини парк за најмалите

2 копии

Денеска од нас. Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени згради, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Куманово, Оливер Илиевски на денешната прес-конференција најави гасификација на болницата и нови уредени површини. Во ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме пред Општа Болница Куманово да најавиме целосна и итна гасификација на оваа јавна институциија, се со цел подобрување на еколошкиот и здравствениот ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција која ја одржа кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски, пред Општа Болница Куманово беше најавена нова димензија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата одржа прес конференција пред ЈЗУ Општа Болница Куманово, каде најави целосна ...
| | веќе видена | слични

Во програмата „Најдоброто за Куманово", еден од клучните проекти е гасификација на целиот град. Илиевски најави дека општата болница, која опслужува 200.000 ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање кон гласачите, кандидатот за градоначалник на Пехчево од СДСМ и коалицијата, Славчо Пандурски истакна дека ќе се залага општината да ...
| | веќе видена | слични

Денеска кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски одржа прес конференција во населбата Зелен рид. На прес конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Денеска се наоѓаме во една од поубавите населби во Куманово. Зелен рид е населба која се наоѓа надвор од сообраќајниот метеж, а ваквите напуштени површини како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 411 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 720 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 227 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Омикрон е многу пренослив сој на коронавирусот, но од Светската здравствена организација (СЗО) порачаа дека луѓето не треба да паничат. Главниот научник на ...
сите 497 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 159 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски: Во населбата Зелен рид ново детско катче и мини парк за најмалите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: