По навредите на Максим Димитиревски на „ТВ21“, Ромите во Куманово го кренаа својот глас


Димитриевски во дебата на ТВ 21 ја нападна ромската заедница за дивите депонии во Куманово, за возење на мотокултиватори „Тоа го прават тие луѓе, прават диви ...
| | веќе видена | слични

Во вториот круг од локалните избори, независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски освои 25.587 гласови од граѓаните, додека пак кандидатот од ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ се заблагодари на сите граѓани кои ги поддржаа и во првиот и во вториот круг од локалните избори и му дадоа доверба ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија во текот на раните утрински часови го заврши пребројувањето на сите гласови во Куманово од вчерашниот втор круг на локалните избори. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, прогласи победа. Актуелниот градоначалник Димитривески на својот фејсбук-профил објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, изрази благодарност на сите кумановчани коишто излегоа денеска на избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Либерално демократската партија која е коалиционен партнер на СДСМ очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со ...
сите 593 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По навредите на Максим Димитиревски на „ТВ21“, Ромите во Куманово го кренаа својот глас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: