Костовски: Димитриевски со ветување на работни места и функции ја добил поддршката од ДПМНЕ и Алијансата


„Во Куманово, јавно се зборува дека Димитриевски го поделил колачот со ДПМНЕ, ветувајќи им вработувања, директорски места и раководни позиции во општината, ...
| | веќе видена | слични

Во вториот круг од локалните избори, независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски освои 25.587 гласови од граѓаните, додека пак кандидатот од ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ се заблагодари на сите граѓани кои ги поддржаа и во првиот и во вториот круг од локалните избори и му дадоа доверба ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија во текот на раните утрински часови го заврши пребројувањето на сите гласови во Куманово од вчерашниот втор круг на локалните избори. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, прогласи победа. Актуелниот градоначалник Димитривески на својот фејсбук-профил објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, изрази благодарност на сите кумановчани коишто излегоа денеска на избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 468 | | | веќе видена

Во тек е истрага за причините на несреќата.-На еден од пациентите денеска му претстои уште една операција. Останатите пациенти се во стабилна состојба “, вели ...
сите 645 | | | веќе видена

„Лиценцата на компанијата е со важност од 2018 година до 2022 година, но тоа возило не е пријавено во нашата база на податоци. Поради тоа нема добиено лиценца, ...
сите 245 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Раководењето со локалната самоуправа од страна на градоначалниците на СДСМ било спротивно на закон во многу сегменти, изјави Марија Митева портпарол на ...
сите 215 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 439 | | | веќе видена

Добрите односи со Бугарија и европската перспектива за Република С Македонија се без алтернатива, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Димитриевски со ветување на работни места и функции ја добил поддршката од ДПМНЕ и Алијансата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: