Мора да научиме да му создаваме додадена вредност на земјоделскиот род


Преработувачките капацитети во државата треба да се развиваат за да може да се зголеми откупот на домашни производи, со кои треба да се произведуваат домашни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Северна Македонија постигна одреден напредок и е на добро ниво на подготовка во развојот на функционална пазарна економија, константира Европската комисија во ...
| | веќе видена | слични

Сè уште е ниска свеста за значењето за заштита на индустриската сопственост кај македонските компании. Потврда за ова е податокот дека домашните извозници ...
| | веќе видена | слични

Светот што го замислуваме (и кој може да стане реалност!) е оној каде што сите луѓе можат да уживаат во храната што е добра за нив, добра за луѓето што ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светскиот ден на храната годинава не затегнува во критичен момент – пандемијата на Ковид-19 останува глобален предизвик, предизвикувајќи невидени загуби и ...
| | веќе видена | слични

Стотина луѓе денеска чекаа во ред пред музејот на Мајка Тереза во Скопје за бесплатен топол оброк кој го делеа хуманитарни организации. Акцијата беше ...
| | веќе видена | слични

Светскиот ден на храната оваа година не’ затегнува во критичен момент. Пандемијата Ковид-19 останува глобален предизвик, предизвикувајќи невидени загуби и ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации повикаа на повеќе акции против гладот ​​и климатските промени на Светскиот ден на храната. „Гладот ​​погоди 811 милиони луѓе ширум светот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мора да научиме да му создаваме додадена вредност на земјоделскиот род

Од:
До кого (е-маил):
Порака: