ЈАГМА ЗА СТЕНБЕНИ КРЕДИТИ Забележен годишен раст од 16,1 отсто

Време зa читање: 3 минути Во месецот на штедењето, порталот „Пари“ анализира какви се заштедите на граѓаните и какви камати добиваат домаќинствата за парите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Банките во еврозоната планираат да ги заострат критериумите за доделување станбени и корпоративни кредити на крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Во моментот има 34 важечки лиценци за снабдување со електрична енергија , кои се издадени од Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Комерцијална банка АД Скопје потпиша договор за издавање портфолио гаранција од Гарантниот фонд на Развојната банка на Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 5 минути Во секојдневниот живот, многу е важно да се пронајдат и континуирано да се практикуваат позитивни навики. Иако секој поединец има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од речиси 2.000 евра до 10.000 се месечните просечни нето-плати во ТОП 10 компании по просечна плата, покажува анализата на порталот Пари направена во ...
| | веќе видена | слични

1.Минатата година беше исклучително тешка бидејќи се случи глобална здравствена криза предизвикана од Ковид-19, која освен што одзеде многу човечки животи, се ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка а.д. Битола е една од шесте банки со кои Развојната банка на РСМ потпиша договор за издавање портфолио гаранција од Гарантен фонд.Со ова, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 638 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАГМА ЗА СТЕНБЕНИ КРЕДИТИ Забележен годишен раст од 16,1 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: