НБ: Продолжува годишниот раст на депозитите и кредитите

2 копии

Време зa читање: 3 минути Во месецот на штедењето, порталот „Пари“ анализира какви се заштедите на граѓаните и какви камати добиваат домаќинствата за парите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Банките во еврозоната планираат да ги заострат критериумите за доделување станбени и корпоративни кредити на крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Во моментот има 34 важечки лиценци за снабдување со електрична енергија , кои се издадени од Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Комерцијална банка АД Скопје потпиша договор за издавање портфолио гаранција од Гарантниот фонд на Развојната банка на Република ...
| | веќе видена | слични

На почетокот, морам да го нагласам фактот дека за мене и дел од семејството, изминатава недела, силен впечаток остави едно ново филмско остварување, кое, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од речиси 2.000 евра до 10.000 се месечните просечни нето-плати во ТОП 10 компании по просечна плата, покажува анализата на порталот Пари направена во ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка а.д. Битола е една од шесте банки со кои Развојната банка на РСМ потпиша договор за издавање портфолио гаранција од Гарантен фонд.Со ова, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски попладнево на прес-конференција соопшти дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК0284 БА кој ...
сите 247 | | | веќе видена

Повредените во автобуската несреќа се во добра и стабилна здравствена состојба. Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, ...
сите 814 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 446 | | | веќе видена

Партијата алтернатива за попладне има закажано седница на централното претседателство, која исто беше одложена поради тридневната жалост и автобуската несреќа ...
сите 405 | | | веќе видена

Еден од седумте преживеани лица во трагичната автобуска несреќа во Бугарија на автопатот Струма Орхан Алити, за Слободен печат низ солзи раскажува и открива ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
сите 176 | | | веќе видена

Пронајдено е уште едно тело на починат патник при дополнителен преглед на автобусот на Беса Транс, кој во втоникот изгоре на автопатот Струма во Бугарија. ...
сите 324 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: Продолжува годишниот раст на депозитите и кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: