Нема држава со сервилни слуги


Доживувањето несреќа или трагедија само по себе е стресно, а сензационалистичкото известување за нив дополнително ги изложува засегнатите на продолжен стрес и ...
| | веќе видена | слични

Додека светските лидери на годишната сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк разменуваат мирољубиви пораки, голем процент од Европејците, ...
| | веќе видена | слични

Цел ден со мобилните в рака, комуникација преку Инстаграм, ТикТок, Снепчет или некоја друга мрежа, иако другарот живее во иста зграда, играње игрици мрежно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СЛУШААТ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ Maкедонскиот премиер Зоран Заев денеска изјави дека добиле „жолт“ картон од граѓаните и дека СДСМ се менува од ...
сите 940 | | | веќе видена

„Се боревме против селективноста, а сега Димитриевски бара селективност. Доколку неговото возило било технички неисправно, тоа значи дека СВР Куманово треба да ...
сите 232 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 362 | | | веќе видена

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 299 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема држава со сервилни слуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: