Зошто жените се откажуваат од градење кариера

Германските инвеститори во земјава ќе продолжат со проширување на своите инвестиции а во најава се и нови компании од ИТ секторот, услужната дејност,..” ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 11 минути Универзитетската професорка Јадранка Мршиќ беше вклучена во реформирањето на пензискиот систем во три столба – државен, задолжително ...
| | веќе видена | слични

Почетните резултати од примената на дуалното образование се многу мали за да сметаме веднаш дека е пронајдено решението за големиот расчекор помеѓу кадрите што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако беше неизвесно дали новата учебна година ќе започне со физичко присуство, Меѓународното училиште „Маариф“, и посака добродојде на првата генерација ...
| | веќе видена | слични

Најголем недостаток на пазарот на трудот се занимањата со тригодишно образование, како што се заварувачи или пак автомеханичари. Средното техничко училиште од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто жените се откажуваат од градење кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: