ПОЖАРОТ ВО ПРЕСПА Е ПОД КОНТРОЛА Изгореа над седум хектари од албанска и грчка страна


Албанија и Грција конечно успеаја да го стават под контрола големиот пожар кој се распламти во општина Пустец, Преспанско од другата страна на македонката ...
| | веќе видена | слични

Пожар избувна денеска во шумската област на Света Гора. Пожарникарите веднаш отишле на местото во близина на Агиа Ана. На лице место работат 39 пожарникари, 11 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Три противпожарни возила, екипи на Национални шуми и локалното население се справуваа со пожарот кој избувна вчера во попладневните часови во атарот на ...
| | веќе видена | слични

Голем пожар избувна вчеравечер во атарот на скопското село Мршевци. Според информациите во медиумите огнот почнал да се шири и кон соседното село Дељадровце, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем пожар ја зафати околината на Задар вчера попладне. Гасењето на огнот го отежнуваже бурата која го зафати регионот, а огнената линија се протегаше стотици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 391 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 459 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЖАРОТ ВО ПРЕСПА Е ПОД КОНТРОЛА Изгореа над седум хектари од албанска и грчка страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: