Пожарникарите во близина на Задар ги заштитија куќите


– Пожарникарите со помош на дождот успеаја да го стават под контрола големиот шумски пожар што избувна минатата недела на периферијата на Малага. Пожарот го ...
| | веќе видена | слични

Околу 1.000 пожарникари со поддршка на 50 авиони работеле на гасењето на еден од најразорните пожари во последните години во Шпанија. Шумскиот пожар кој горел ...
| | веќе видена | слични

Жителите на шест градови и села во Андалузија ги напуштија своите домови поради силните пожари што го зафатија југот на земјата, додека шпанската армија се ...
| | веќе видена | слични

Силните пламени принудија околу 2.000 луѓе да заминат од своите домови, додека еден пожарникар загина при гаснењето пожар во планинскиот регион Сиера Бермеја ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од пет дена, во Шпанија беснеат големи пожари а поради сериозноста на ситуацијата владата во Мадрид беше принудена да испрати војници кои заедно со 300 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џо Бајден прогласи состојба на природна катастрофа поради шумските пожари во Калифорнија, соопшти Белата куќа.Во соопштението објавено ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пожарникарите постигнаа напредок во гаснењето на пожарот што избувна покрај автопат во Јужна Калифорнија и се прошири на околните ридови, но новиот пожар ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 539 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 454 | | | веќе видена

Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
сите 425 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 211 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарникарите во близина на Задар ги заштитија куќите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: