Пожарникарите и локалното население се справуваа со пожарот во Мршевци


Три противпожарни возила, екипи на Национални шуми и локалното население се справуваа со пожарот кој избувна вчера во попладневните часови во атарот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановските пожарникари во текот на вчерашниот ден регистрираа 11 пожари на опожарена сува трева, стрништа, трска во неколку села од северозападниот дел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вечерва во 17:00 часот целосно е изгаснат големиот шумски пожар кој трет ден беснееше над железничката станица „Рајко Жинзифов“ на теренот во правец на селата ...
| | веќе видена | слични

Во пожарот изгореа над 200 хектари ниско стеблеста дабова шума. Во гаснењето на пожарот денеска 11 часа од утрово од 6:00 до вечерва до 17:00 часот беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пожарот покрај пругата Скопје-Велес, кај село Сл’п, кој започна вчера во 13 часот и интаму е активен, информира Центарот за управување со кризи, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1050 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 271 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

„Војната што ја започна Владимир Путин без никаква причина го загрозува не само суверенитетот на Украина“, додаде американскиот министер за одбрана.
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарникарите и локалното население се справуваа со пожарот во Мршевци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: